1. sierpnia br. Ukraina świętowała 30 lecie Odzyskania Niepodległości, z tej okazji niedługo potem, przedstawiciele Ukrainy, Polski oraz przedsiębiorców zgromadzonych w Polsko- Ukraińskiej Izbie Gospodarczej spotkali się podczas organizowanego Forum Gospodarczego. Jako członkowie Izby również byliśmy obecni na tym wydarzeniu.

 

Obecni Prezdenci Polski: Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski, podsumowali 30 lat współpracy z naszymi sąsiadami, snując również wizję przyszłości Ukrainy i naszych relacji z tym krajem.

Sukces Ukrainy jest dla nas kwestią strategiczną. Stabilna i bezpieczna Ukraina to stabilna i bezpieczna Polska. (...) Sprawy polsko-ukraińskie muszą być w centrum naszej polityki i zainteresowania polskiego społeczeństwa. To nie tylko sąsiedztwo, lecz nasze wspólne być albo nie być – mówił prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 

Polski interes narodowy jest zbieżny z interesem narodowym Ukrainy. To wyjątkowa sytuacja dobrej wspólnoty losu. Odzyskaliśmy wolność gospodarczą i szansę na przynależność do świata zachodniego. Należy to wykorzystać – stwierdził z kolei prezydent Bronisław Komorowski.

 

Wydarzenie odbywa się pod Honorowym Patronatem Prezydenta RP Andrzej Duda.


Jak aplikować?

Aby przesłać swoje CV, użyj formularza rekrutacyjnego.

Infolinia rekrutacyjna:

  +48 32 441 91 50